Obraz

ŚWIADCZENIA UDZIELANE W DOMU PACJENTA

Świadczenie pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej i POZ

 1. Pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej zobowiązana jest do udzielania pielęgniarskich świadczeń opieki zdrowotnej w gabinecie pielęgniarki oraz w miejscu zamieszkania świadczeniobiorcy.

POGOTOWIE  RATUNKOWE

KIEDY WEZWAĆ POGOTOWIE 

Aby nie było już wątpliwości, kiedy wezwać pogotowie, podajemy listę przypadków, w których należy zadzwonić po karetkę. A jest to konieczne, gdy nastąpiły:

 1. utrata przytomności,
 2. zaburzenia świadomości,
 3. wypadek komunikacyjny,
 4. drgawki,

NOCNA I ŚWIĄTECZNA POMOC MEDYCZNA

Kiedy skorzystać ze świadczeń medycznych w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej?

W sytuacjach nowych zachorowań lub zaostrzeń dolegliwości w przebiegu schorzeń przewlekłych, które wystąpią w nocy, lub w dni wolne od pracy, można skorzystać ze świadczeń medycznej opieki nocnej i świątecznej, realizowanej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. 

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

Program profilaktyki raka szyjki macicy.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia – organizatorów programu badań przesiewowych, do bezpłatnej cytologii uprawnione są panie w wieku 25-59 lat aktualnie objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ. 


 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Czytaj treść

Drogie pacjentki

Od 08 marca 2022 roku w naszej przychodni, w każdy wtorek od godziny 8 przyjmować będzie lekarz specjalista ginekolog dr Emil Burek

Serdecznie zapraszamy.

W razie konieczności zapewniamy badanie bardzo nowoczesnym aparatem USGInformacje w rejestracji.


INFORMACJA 

19.11.2021 w ramach wizyty prywatnej w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śl. przyjmować będzie lekarz Kardiolog.
Profesor dr hab. Rafał Poręba jest specjalistą kardiologiem, hipertensjologiem, diabetologiem i angiologiem. Ma wieloletnie doświadczenie i jest również nauczycielem akademickim. 
Kompleksowa wizyta obejmuje wywiad, poradę lekarską, badanie echokardiograficzne serca oraz badanie przepływów w naczyniach szyjnych. To bardzo kompleksowa wizyta w szerokim, ponadstandardowym zakresie przeprowadzana przez cenionego lekarza. Warto skorzystać z takiej możliwości na terenie naszej gminy, bez konieczności wyjazdy do Wrocławia.

Wszelkie informacje dostępne w naszej przychodni osobiście lub telefonicznie.


Szanowni Państwo.

Koronawirus znów atakuje z dużą siłą. Dzienna ilość zakażeń drastycznie rośnie. Przekracza już 700 osób dziennie. Jednocześnie wszelkie dane pochodzące z wielu źródeł, wyraźnie pokazują, że w stanie ciężkim do szpitali trafiają dziś prawie tylko osoby niezaszczepione.

Mimo, iż osoba zaszczepiona może zarazić się koronawirusem, to jednak szczepionka doskonale zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby. Dane z polskich szpitali, ale i dane z krajów gdzie dużo większa niż u nas część obywateli się zaszczepiła pokazują jednoznacznie i potwierdzają ponad wszelką wątpliwość, że stan wymagający interwencji w szpitalu, ale i niestety stany prowadzące do śmierci dotyczą w ponad 90% przypadków pacjentów niezaszepionych.

Szczepionki są dostępne. Chrońmy siebie i bliskich.

Zapraszamy do kontaktu z przychodnią i do umówienia się na szczepienie. Z dnia na dzień będzie gorzej, a przy dużej ilości chętnych mogą znów pojawić się problemy z dostępnością szczepionki.


 

22.10.2021 r. zapraszamy na prywatne konsultacje kardiologiczne.
12.10.2021
W naszej przychodni porad udzielać będzie wysokiej klasy specjalista prof. dr hab. nauk medycznych Rafał Poręba. Pan Profesor jest cenionym lekarzem i nauczycielem akademickim Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest specjalistą z zakresu kardiologii, angiologii, hipertensjologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
czytaj więcej
Rejestracja szczepień przeciw Covid-19
12.04.2021
Drodzy pacjenci. Od 15.01.2021 roku rozpoczyna się proces rejestracji do szczepień przeciw Covid-19. Zgodnie z harmonogramem szczepienia w pierwszej kolejności będą obejmować naszych seniorów. Najpierw osoby po 80tym roku życia. Bardzo prosimy o rejestrację poprzez nasz, specjalnie wydzielony wyłącznie do tej sprawy numer telefonu.
czytaj więcej
INFORMACJA DOTYCZĄCA PORADNI STOMATOLOGICZNEJ
12.04.2021
Drodzy pacjenci, po okresie związanym z obostrzeniami wprowadzonymi w celu minimalizacji ryzyka zakażeń koronawirusem, pragniemy poinformować, że poradnia stomatologiczna rozpoczęła przyjmowanie i leczenie pacjentów.  
czytaj więcej
KORONAWIRUS
12.04.2021
W przypadku objawów mogących świadczyć o zakażeniu, lub po kontakcie z osobami zakażonymi lub z podejrzeniem zakażenia prosimy o kontakt z przychodnią wyłącznie telefonicznie.  POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY ZGŁASZAĆ ??SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI DO PRZYCHODNI OSOBIŚCIE.
czytaj więcej

PRZYDATNE INFORMACJE

GODZINY OTWARCIA:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00

TELEFONY KONTAKTOWE:

 • ​Rejestracja:
  tel. 74 858 81 73, 74 858 88 95, 74 856 36 10
 • Poradnia dzieci chorych i zdrowych: 
  tel. 74 856 36 14
 • Gabinet zabiegowy: 
  tel. 74 856 36 22
 • Stomatologia: 
  tel. 74 865 36 20
 • Gabinet fizykoterapii: 
  tel. 74 856 36 18
 • Administracja: 
  tel. 74 856 36 25
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.